Turniej piłkarski im. Andrzeja Czarneckiego

0

Mamy kolejną doskonałą informację dla wszystkich fanów piłki nożnej. Od 6 do 7 sierpnia w naszym mieście odbędzie się pierwsza edycja Turnieju piłkarskiego im. Andrzeja Czarneckiego. O Puchar i miano najlepszej drużyny w regionie powalczą zespoły ze Skierniewic i okolic.

W drugi weekend sierpnia rozegrany zostanie wyjątkowy turniej, upamiętniający wybitną postać Unii Skierniewice z lat 60 – tych, Andrzeja Czarneckiego. Do rywalizacji przystąpi sześć drużyn: GLKS RŻD Żelazna, Jutrzenka Mokra Prawa, Macovia Maków, Miedniewiczanka Miedniewice, Sierakowianka Sierakowice i Widok Skierniewice, które powalczą o puchar oraz o tytuł najlepszych w regionie. Turniej będzie składał się z dwóch części. Pierwszego dnia (6 sierpnia) odbędą się mecze grupowe. Zostaną one rozegrane
na stadionach przy ul. Nowobielańskiej 102 (MLKS WIDOK) i na Sierakowicach Lewych 113 A (GLKS Sierakowianka). Ostateczne rozstrzygnięcia odbędą się dzień później, (7 sierpnia) na stadionie OSiR przy ul. Pomologicznej 8 A.

Zasady gry…

Mecze grupowe rozgrywane będą w czasie 2 x 25 min, a mecze finałowe 2 x 30 min.
W turnieju udział weźmie sześć ww. drużyn podzielonych na dwie grupy po trzy drużyny, które rozlosowano 21 czerwca przy udziale władz miasta, przedstawicieli wszystkich klubów, a także OSIR- u i Urzędu Miasta.

Grupa A

  1. Widok Skierniewice
  2. Macovia Maków
  3. Jutrzenka Mokra Prawa

Grupa B

  1. Sierakowianka Sierakowice
  2. Miedniewiczanka Miedniewice
  3. GLKS RŻD Żelazna

W fazie grupowej każdy zespół rozegra po dwa spotkania. Drużyny, które po meczach grupowych zajmą trzecie miejsca w swoich grupach zagrają o miejsca 5-6, drużyny z drugich zagrają o miejsca 3-4, a zwycięzcy grup o miejsca 1-2. Po każdym meczu grupowym drużyny wykonują serię rzutów karnych (po 3 strzały, a następnie do skutku po 1). Wynik serii rzutów karnych nie ma wpływu na końcowy wynik meczu i jest brany pod uwagę tylko przy ustalaniu miejsca w tabeli zgodnie z zasadami opisanymi poniżej.

Kilka słów o patronie…

Andrzej Czarnecki – wychowanek i czołowy piłkarz Unii Skierniewice w latach 60-tych. Był jednym z autorów sukcesu, jakim na ówczesne czasy był awans Unii do A klasy, która swym zasięgiem obejmowała wówczas region odpowiadający aktualnie rozgrywkom IV ligi.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej, w 1967 roku został trenerem założonej na wniosek Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu szkółki piłkarskiej przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym Vis. Prowadzone przez trenera Czarneckiego zespoły juniorskie szybko stały się jednymi z najlepszych w Polsce, zdobywając wielokrotnie medale Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. W 1979 roku drużyna Visu Skierniewice, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. Podopieczni trenera Andrzeja Czarneckiego zrobili w finale furorę, wygrywając wszystkie mecze: 2:0 z MKS Dębica, 1:0 z Łodzianką i 1:0 z Agrykolą Warszawa. Andrzej Czarnecki był wychowawcą takich piłkarzy jak Witold Będkowski czy Jacek Chociej, oraz wielu innych piłkarzy będących później podstawą drużyny Unii Skierniewice.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem turnieju, który dostępny jest w załączeniu poniżej i życzymy powodzenia!

Podziel się

O autorze

Comments are closed.