W trosce o piękny uśmiech dzieci i młodzieży

0

Dzieci i młodzież, mieszkańcy Skierniewic, mogą za darmo wyleczyć zęby według standardów obowiązujących w prywatnych gabinetach lekarskich. W ramach pilotażowej akcji „Dbamy o piękny uśmiech u dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Miasta Skierniewice, uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”, w drodze konkursu zostały wybrane dwie poradnie stomatologiczne, w których można skorzystać ze świadczeń.

Akcja potrwa do 15 grudnia, a jej celem jest profilaktyka próchnicy oraz zachęcenie do regularnych wizyt u stomatologa i leczenia. Na jej realizację przeznaczono w budżecie miasta 26.000 złotych.

O darmową usługę polegającą na wyleczeniu zęba z próchnicy oraz wypełnieniu go materiałem światłoutwardzalnym w kolorze tożsamym z kolorem pozostałych zębów, można pytać w NZOZ Bożena Gruda przy ulicy Armii Krajowej 59 lok. 5 (tel. 46 833 79 13) oraz ClinMedica Research OMC przy ulicy Ogrodowej 21/23 (tel. 46 832 11 11) w Skierniewicach. Na udzielone świadczenia medyczne obowiązuje dwuletnia rękojmia. Dzieci i młodzież zgłaszające się do poradni i chcące skorzystać z leczenia w ramach pilotażowej akcji „Dbamy o piękny uśmiech u dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Miasta Skierniewice, uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”, muszą mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, na której będzie wpisany skierniewicki adres zamieszkania.

Akcja „Dbamy o piękny uśmiech u dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Miasta Skierniewice, uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”, jest kontynuacją przeglądów stomatologicznych, prowadzonych na przełomie 2015 i 2016 roku w skierniewickich przedszkolach i szkołach. Badania wykazały, że 77 procent dzieci i młodzieży ma kłopoty ze stanem uzębienia, a główną przyczyną jest próchnica.

 

Podziel się

O autorze

Comments are closed.