. . Życzymy wszystkiego najlepszego!      . . Życzymy wszystkiego najlepszego!     
Videorelacje

KSIĘŻACKIE JADŁO po łowicku

ENEJ - znakomity deser

(Łowicz: 9.09.2012)

W niedzielę 9 września tłumy turystów i mieszkańców zapełniły łowicki Nowy Rynek, gdzie odbył się Festiwal Dobrej Żywności "Księżackie Jadło 2012". Jednak jedzenie to nie jedyna atrakcja, jaka czekała na przybyłych. Gwiazdami imprezy byli: zespół Enej, Janusz Laskowski, Marcin Daniec i Ewa Wachowicz, gość specjalny.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13:00 na Starym Rynku, gdzie zostały odsłonięte dwie nowe Gwiozdy Łowickie. Bronisława Skwarna, jedna z najstarszych i najwybitniejszych twórczyń specjalizujących się w hafcie koralikowym, otrzymała jedną w kategorii "Twórczość ludowa". Drugą uhonorowany został Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Podczas imprezy można było wziąć udział w warsztatach ludowych, gdzie chętni mogli wycinać łowickie wycinanki, robić kwiaty z bibuły i haftować. Liczne stoiska kół gospodyń wiejskich serwowały pyszności. Największym powodzeniem cieszyły się pajdy chleba ze smalcem i domowe nalewki. Wiele stoisk oferowało wyrobi rękodzielnicze i artystyczne, na innych polscy producenci żywności promowali swoje produkty. Dzieci kusiła wata cukrowa, gofry, balony, trampoliny i zjeżdżalnie.

Na jednym z trzech najstarszych w Europie trójkątnych rynków stanęła scena. Na niej Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992 roku, prowadząca telewizyjny program "Podróże kulinarne", poprowadziła kulinarny pokaz, a przygotowanymi daniami częstowała publiczność. Następnie podpisywała swoje książki i z uśmiechem pozowała do zdjęć.

Po Ewie Wachowicz wystąpił Janusz Laskowski, który przypomniał takie hity jak "Żółty liść" czy "Na opolskim rynku". Widownia śpiewała znane hity, zaś po koncercie chętni podchodzili do artysty po autografy.

Następnie sceną zawładnął niepokorny Marcin Daniec, który z niezwykłą energią bawił publiczność. Kabareciarz, znany z miłości do piłki nożnej, nawiązywał do zespołu Pelikan Łowicz, wzbudzając aplauz na widowni, a dzieciom dał wolne od zajęć szkolnych kolejnego dnia. Radość uczniów nie trwała długo, szybko bowiem okazało się, że takie usprawiedliwienie nieobecności nie wystarczy.

Imprezie towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera. Za przemiłe przyjęcie i my dziękujemy.

Polecamy również fotorelację z tego wydarzenia...

ENEJ - znakomity deser

Enej, polsko-ukraiński zespół muzyczny, był gwiazdą tegorocznego Księżackiego Jadła. Enej gra głównie alternatywnego rocka, chociaż ich muzykę trudno zawrzeć w sztywnych ramach.

Kariera zespołu nabrała tempa w 2011 roku, kiedy po występie w programie Must Be the Music dotarł do finału i zajął pierwsze miejsce, a utwór "Radio Hello" stał się hitem.

Muzycy podczas wywiadu powiedzieli nam, dlaczego nie bali się komercyjnego programu, jakie mają plany muzyczne oraz czy wróżą karierę równą "Małgośce" swojemu "Radio Hello".

Polecamy również fotorelację z tego wydarzenia...

TV Skierniewice
telefon:
504 741 444
509 180 667
kontakt