. . Życzymy wszystkiego najlepszego!      . . Życzymy wszystkiego najlepszego!     
Videorelacje

"BRZYDAL" w Kinoteatrze "Polonez"

(Skierniewice: 24.09.2012)

24 września w Kinoteatrze "Polonez" został wystawiony "Brzydal" Grzegorza Wiśniewskiego w znakomitej obsadzie łódzkich aktorów z Teatru Jaracza. Reżyser sięgnął po tekst Mariusa von Mayenburga, który zawsze poszukuje historii dotykających naszych czasów. W sztuce ukazany jest świat, w którym wygląd jest ważniejszy od wiedzy i osobowości człowieka. Główny bohater będący pod wpływem działań marketingowych, decyduje się na operację plastyczną twarzy. Z nowym obliczem może promować swój wynalazek, zyskać popularność i zainteresowanie u kobiet.

Spektakl Wiśniewskiego zbudowany jest za pomocą przenikania się kolejnych sekwencji. Aktor zakładając marynarkę na drugą stronę, przenosi widza w inną sytuację i przestrzeń. Ciekawa jest konstrukcja sztuki, gdyż pięć męskich ról rozpisanych jest na trzech aktorów, natomiast jedna aktorka gra trzy różne postaci.

Kwartet aktorski w brawurowy sposób "bawił" się tekstem Mayenburga. Zbudował żywe emocje i ukazał groźną sytuację, w której twarz i ciało stają się symbolem i metaforą społeczeństwa, które utraciło swoją indywidualność.

TV Skierniewice
telefon:
504 741 444
509 180 667
kontakt