. . Życzymy wszystkiego najlepszego!      . . Życzymy wszystkiego najlepszego!     
Videorelacje

KSIĄDZ BONIECKI w MBP

(Skierniewice: 21.11.2012)

W środę 21 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim. Wieloletni redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego przez ponad 2 godziny odpowiadał na pytania prowadzącej i przybyłych. Opowiadał o swojej pracy w Tygodniku Powszechnym, o Papieżu Polaku, o kolejach swojego losu i wyjątkowych ludziach, z jakimi przyszło mu obcować.

Ksiądz Boniecki nie ucieka od trudnych kwestii, dlatego nawiązał do tematu Radia Maryja i jego specyfiki, a także do spotkania z Adamem Darskim (Nergalem), z którym spotkanie spowodowało lawinę zdarzeń...

Na pytanie z publiczności, czy ksiądz może odmówić chrztu dziecku, którego rodzice nie mają ślubu odpowiedział: "Nie wolno odmówić chrztu, bo w ten sposób zmusza się tych nieszczęsnych, żeby wzięli ślub. Ślub wymuszony jest nieważny. Jest jeden warunek: musi być jakaś pewność moralna, że to dziecko będzie wychowane po katolicku". Zaś na pytanie, co z chrztem dziecka narodzonego dzięki zabiegowi in vitro, ksiądz Boniecki mówił: "Dziecko to dziecko. To w ogóle nie jest przedmiotem zainteresowania, jak dziecko zostało poczęte. Przecież ja nie wiem, czy trzeba dzieciom opowiadać, jak były poczęte? Tego się na ogół nie opowiada."

Wzajemna serdeczność i wybuchy śmiechu widowni towarzyszyły spotkaniu. Sala biblioteczna wypełniona była po brzegi.

Polecamy również fotorelację ze spotkania...

TV Skierniewice
telefon:
504 741 444
509 180 667
kontakt