. . Życzymy wszystkiego najlepszego!      . . Życzymy wszystkiego najlepszego!
Videorelacje

15 medali dla Skierniewic

(Skierniewice: 13.12.2012)

W weekend 8-9 grudnia na pływalni miejskiej NAWA w Skierniewicach odbyły się IV Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym pod patronatem prezydenta miasta Leszka Trębskiego. Organizatorami imprezy było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oddział w Skierniewicach i pływalnia miejska NAWA.

W ceremonii rozpoczęcia wzięli udział: Dorota Rutkowska, poseł na Sejm, Stanisław Szałwiński, radny miasta, prezes WOPR Jerzy Telak, prezes pływalni miejskiej NAWA Tomasz Przybysz, przewodniczący Komisji WOPR ds. Sportu Krzysztof Piotrowski, trener kadry WOPR i prezes WOPR oddział w Skierniewicach Bernard Motylewski.

W sumie w zawodach brało udział ponad 150 zawodników z całej Polski. Drużyna WOPR Skierniewice składała się z 27 zawodników. Skierniewiczanie świetnie czuli się na swoim basenie zdobywając 15 medali, w tym 5 złotych, 7 srebrnych oraz 3 brązowe. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została skierniewiczanka Joanna Charzewska, która świetnie trafiła z formą i podczas zawodów przed swoją publicznością pokazała wszystkim jak należy ratować i pływać w basenie.

Joanna Charzewska zdobyła w sumie 6 medali i została Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym w kategorii OPEN wygrywając konkurencje indywidualną w klasyfikacji generalnej. Poza dorobkiem medalowym Joanna ustanowiła 2 rekordy Polski Seniorów w konkurencji 100m ratownik i 200 m super ratownik.

Na wielkie brawa zasługuje Karolina Faszczewska, która została Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym w kategorii MŁODZIK, Wiktoria Bobrowska tuż za Karoliną uplasowała się na drugim stopniu podium i została Wicemistrzynią Polski w tej samej kategorii.

Wśród mężczyzn Wicemistrzem Polski został Krzysztof Juraś w kategorii Młodzik. Medale zdobywali również Matysiak Bartłomiej, Olga Charzewska, Joanna Pokrop, Barbara Siejkowska, Kamil Rózga, Maciej Juraś, Jakub Leśniewicz oraz Tomasz Czarzasty.

WOPR Skierniewice drużynowo uplasował się na 4 miejscu wśród 13 drużyn z Polski ulegając tylko drużyną reprezentującym całe województwa. Najwyżej punktującymi zawodnikami ze Skierniewic byli: Joanna Charzewska, Kacper Piguła, Olga Charzewska, Jakub Leśniewicz, Iga Burzyńska, Mateusz Dąbrowski, Barbara Siejkowska oraz Piotr Słupski.

Zawody w Skierniewicach były najbardziej prestiżową imprezą w tym roku dla naszym młodych zawodników z Miniszkoły Ratownictwa Wodnego. Każdy z zawodników poprawił swoje rekordy życiowe i jest to bardzo obiecująca informacja na przyszłość, jak powiedział trener najmłodszych Kacper Piguła.

Poza rywalizacją na pływalni NAWA w Skierniewicach, w sobotę, 8 grudnia w restauracji "Dworek" obyła się uroczysta gala wręczenia odznaczeń przez władze WOPR za zasługi dla sportu dla wybranych zawodników WOPR oddział w Skierniewicach. Zarząd Główny WOPR odznaczył Igę Burzyńską srebrną honorową odznaką WOPR. Natomiast złotą honorową odznaką Zarząd Główny WOPR odznaczył Joannę Charzewska, Olgę Charzewską, Kacpra Pigułę oraz Jakuba Leśniewicza. Również Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odznaczył Prezesa pływalni miejskiej NAWA w Skierniewicach Pana Tomasza Przybysza medalem za zasługi dla WOPR.

Polecamy również fotorelację z tego wydarzenia...