. . Życzymy wszystkiego najlepszego!      . . Życzymy wszystkiego najlepszego!     
Videorelacje

XXI FINAŁ WOŚP w Skierniewicach

(Skierniewice: 13.01.2013)

W niedzielę 13 grudnia na całym świecie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze uzbrojeni w czerwone serduszka i puszki w tym roku kwestują na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. WOŚP gra także w Skierniewicach.

Od rana przy Tesco dzięki Czerwonej Orkiestrze, ZHP i OSP z Mokrej Lewej działo się bardzo dużo.
Panowie z AirSoft, miłośnicy militariów i historii, zorganizowali wystawę sprzętu militarnego. Chętni mogli przymierzyć się do broni, zasiąść w wojskowym gaziku, zobaczyć zgromadzone przez AirSoft elementy wyposażenia wojskowego, a nawet zobaczyć sposób przyrządzania posiłku w warunkach polowych. Panowie z uśmiechem zachęcali przechodniów do zapoznania się z militariami, każdy chętny pamiątkowe zdjęcie dostanie na maila.

Ochotnicza Straż Pożarna z Mokrej Lewej prezentowała wyposażenie wozu i sposoby ratowania życia. Chętni mogli przymierzyć stroje strażackie, nawet unikalny strój płetwonurka.

Tradycyjnie kwestuje też ZHP, ponad 80 osób w całych Skierniewicach zbiera datki do puszek, w pierwszej podliczonej było ponad 700 złotych. Serca Skierniewiczan są otwarte w ten chłodny, styczniowy dzień.

W holu Młodzieżowego Centrum Kultury zgromadziła się spora liczba mieszkańców miasta. Prowadzono licytacje orkiestrowych gadżetów, obrazów, a nawet koszulki Tomasza Majewskiego. Można było kupić los na loterii, a także spróbować twarogowego serca za drobną opłatą do puszki. W korytarzu MCKu strażacy zorganizowali pokaz ratownictwa. Dla szczodrych i chcących wesprzeć świątecznie granie możliwości było wiele.

Szeroką publiczność zgromadził występ Akademii Tańca 4-20 kierowanej przez Monikę Kotowską, która zaprezentowała choreografie inspirowane okresem bożonarodzeniowym. Nie zabrakło nawet tańczących bałwanów i śnieżynek.
Wystąpiły także Paulina Krajewska i Zuzu Ambroziak, aktorki Banana Perwers, grupy teatralnej Dominiki Dawidowicz, które przy akompaniamencie Włodzimierza Stefanowicza wykonały kilka piosenek. Dziewczyny z teatru Com.pl.ex wystawiły sztukę.

W sąsiadującym klubie Art de Grand odbyły się koncerty i licytacje zorganizowane przez hufiec. Wydarzenia zgromadziły szeroką publiczność. Wolontariusze z puszkami przy wejściu zbierali pieniądze od przybyłych.

Kulminacyjnym momentem było wypuszczenie w niebo lampionów. Symboliczne Światełko do Nieba zaświecił także prezydent Leszek Trębski.

Polecamy również fotorelacje z tego wydarzenia...

TV Skierniewice
telefon:
504 741 444
509 180 667
kontakt