Zlot gwiaździsty na Bemowie

0

W dniach 18 i 19 sierpnia 2012 roku w Warszawie na lotnisku Bemowo odbył się czwarty rok z rzędu Zlot Gwiaździsty Pasjonatów Zabytkowej Motoryzacji.

Co roku stawiam się osobiście na tej imprezie. W programie imprezy były m.in. przejazdy sprawnościowe na płycie poślizgowej czy niedzielna aukcja pojazdów. W tym roku również jej nie przepuściłem. Stawiwszy się na płycie lotniska w piękne, słoneczne sobotnie południe podziwiałem wystawione pojazdy. Niestety, z każdą kolejną edycją obserwuje spadek frekwencji. Mimo wszystko było kilka ciekawych pojazdów, na których można było zawiesić oko.

Byli przedstawiciele zarówno motoryzacji międzywojennej lub powojennej oraz nieco młodsze „youngtimery”. Z tych młodszych moją szczególną uwagę zwracały takie auta jak Lancia Delta HF Integrale czy Lotus Esprit, do którego słabość po dziś dzień pozostała po czasach grania w grę Lotus Challenge na Amidze. Rzecz jasna najbardziej oglądałem się za naszymi polskimi wyrobami. Jednym z najciekawszych był Polonez MR`87 tzw. „Akwarium” z silnikiem z młodszego Poloneza o pojemności 1400 i mocy 103 koni mechanicznych, czyli kultowa jednostka k16 Rovera posadzony na felgach stylizowanych na klasyczne niemieckie BBS. Fani modelarstwa również mogli nacieszyć oczy pięknymi ręcznie wykonanymi modelami, a wykładając odpowiednią kwotę zabrać któryś ze sobą.

Reasumując, gdyby nie kameralna frekwencja, byłoby idealnie, głównie za sprawą pięknej typowo wakacyjno-letniej pogody. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczna piąta już edycja będzie liczniejsza w zlotowiczów.

Podziel się

O autorze

Comments are closed.