Academia Gorila Skierniewice – nowe czarne pasy Karate Kyokushin

0

Nominacje na stopnie mistrzowskie Karate Kyokushin odebrali w piątek instruktorzy Academia Gorila Skierniewice – Konrad Krzykacz (1 DAN) i Przemysław Matuszewski (2 DAN). Czarne pasy podczas egzaminu wręczył Krzysztof Borowiec, jeden z najbardziej doświadczonych karateków w naszym kraju. W ubiegłą sobotę Norbert Blesiński, zawodnik AGS stanął na najwyższym stopniu podium podczas Akademickich Mistrzostw Polski MMA.

Czarne pasy z wyszytymi imionami i nazwiskami właścicieli przyjechały do Skierniewic prosto z Japonii. Obaj instruktorzy Academia Gorila Skierniewice wywalczyli swoje stopnie podczas lutowego egzaminu, który odbył się w Kielcach. Egzamin był bardzo wymagający. Testy wytrzymałości, siły i technik trwały ponad 6 godzin. Każdy zdający musiał wykazać się niezłomną wolą walki oraz nienaganną techniką. W egzaminie uczestniczyło blisko 20 czarnych pasów z całej Polski. Każdy z nas odbył ok. 20 walk ze świeżymi zawodnikami, łamaliśmy deski grubości 3 cm oraz wykonaliśmy setki technik Karate Kyokushin. Z testu wyszliśmy obronną ręką – podsumował Przemysław Matuszewski, główny instruktor skierniewickiej sekcji.

Piątkowym nominacjom towarzyszył egzamin na stopnie uczniowskie (KYU) w którym uczestniczyło ok. 50 zawodników trenujących Karate Kyokushin. Zdecydowana większość uczestników może dziś cieszyć się nowymi kolorami pasów. Egzaminatorem był Shihan Krzysztof Borowiec, wieloletni trener kadry Polski, posiadacz czarnego pasa z pięcioma złotymi pagonami.

Również w ubiegłym tygodniu podczas Akademickich Mistrzostw Polski MMA w Żyrardowie startowali zawodnicy Academia Gorlia Skierniewice. Na najwyższym stopniu podium w formule FULL CONTACT stanął Norbert Blesiński (w kat. Do 70 kg) pokonując w finałowej walce Islama Mayrasultanova, z Fight Club Łomża. Tuż za podium w kategorii do 77 kg uplasował się Arkadiusz Kolus.