30-latek upiekł ciasteczka… z marihuaną

0

25 stycznia policjanci skierniewickiej komendy zatrzymali 30-latka. Podczas przeszukania znaleźli u niego znaczną ilość marihuany – prawie pół kilograma suszu roślinnego oraz ponad pół kilograma oleju konopnego, zawartego w przygotowanych przez siebie ciastkach. Skierniewiczanin decyzją Sądu Rejonowego trafił już na 3 miesiące do aresztu .

25 stycznia policjanci wydziału kryminalnego złożyli wizytę 30-letniemu mieszkańcowi Skierniewic. Podejrzewali, że mężczyzna może posiadać środki odurzające.

W garażu, piwnicy oraz na poddaszu odnaleźli zapakowany w słoiki i folię susz marihuany. Ponadto w ociepleniu poddasza zabezpieczyli pudełko, w którym były ciastka.

Zapytany o odnalezione wypieki 30-latek przyznał, że ciastka zawierają olej z konopi indyjskich. Jak oświadczył, ponad pół kilogramów wypieków wykonał sam. Odnalazł przepis na ciastka w internecie i upiekł je zgodnie z instrukcją. Zapewniał, że nikogo nimi nie częstował, gdyż przygotował je tylko na własny użytek.

Łącznie w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad kilogram zabronionych substancji. 26 stycznia Sąd Rejonowy w Skierniewicach zastosował wobec 30-latka 3 miesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości marihuany mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Podziel się

O autorze

Comments are closed.