Będą rowery miejskie w Skierniewicach

0

Rusza realizacja projektu roweru publicznego w 10 miastach województwa łódzkiego. Wykonawcą inwestycji jest firma NB Serwis.

Serwis na realizację projektu budowy wojewódzkiego roweru publicznego obejmuje 10 miast regionu. Jednym z partnerów projektu jest miasto Skierniewice.

– To uzupełnienie oferty transportu publicznego, a także rozszerzenie oferty turystycznej w każdym z miast – partnerów projektu. Cieszymy się że wspólnie idziemy w stronę ekologicznego, niskoemisyjnego transportu. – zachwalał projekt marszałek Witold Stępień.

W Skierniewicach powstanie 9 stacji z 72 rowerami do dyspozycji mieszkańców. „Rowerowe Łódzkie” to system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, w ramach którego powstanie 125 stacji rowerowych z 1002 rowerami do wypożyczenia. Do tego będzie 15 parkingów na rowery prywatne. NB Serwis zobowiązana będzie utrzymywać system roweru publicznego przez 6 lat, tj. do roku 2024. Korzystanie z roweru będzie możliwe przez cały rok. Będzie to rower IV generacji. To znaczy, że nie będzie trzeba go zostawiać na stacji rowerowej, ale również w innym miejscu objętym strefą wypożyczania. Jest to możliwe dzięki terminalowi zainstalowanemu w każdym rowerze, który umożliwi jego wypożyczenie i zwrot. Wszystkie rowery będą w kolorze srebrnoszarym. Uruchomione zostanie również całodobowe centrum kontaktu poprzez które, użytkownicy będą mogli otrzymać pomoc techniczną.

Ustalone zostały już także opłaty za korzystanie z roweru publicznego. Najniższe będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne natomiast do godziny kosztować będzie 1 zł. Każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach.

źródło: skierniewice.eu

Podziel się

O autorze

Comments are closed.