Młodzież 17-18 lat za darmo wyleczy zęby

0

Cały czas można korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej, którą Miasto Skierniewice finansuje w ramach programu profilaktyki próchnicy zębów. W tym roku akcją objęta jest młodzież w wieku 17 i 18 lat mieszkająca na terenie Skierniewic.

To już kolejny rok, w którym skierniewicki samorząd wspiera stomatologiczne leczenie młodych skierniewiczan. W tym roku akcja skierowana jest do młodzieży w wieku 17 i 18 lat. Wybór tej grupy wiekowej nie był przypadkowy.
– Wiemy, że w tej grupie problem próchnicy również jest bardzo poważny. Niebawem uczniowie będą traktowani przez służbę zdrowia jak osoby pełnoletnie i chcemy zapewnić im możliwie najlepszy start w dorosłość. Zależy nam ponadto na zapewnieniu leczenia zębów także droższymi preparatami, które nie są refundowane przez NFZ, a na które nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić. Dzięki akcji młodzież będzie mogła wyleczyć się z próchnicy oraz wypełnić ubytki materiałem światłoutwardzalnym w kolorze tożsamym z kolorem pozostałych zębów – tłumaczy Edyta Cieślak naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych skierniewickiego ratusza.

Aby skorzystać z bezpłatnego leczenia zębów mieszkańcy skierniewic muszą zgłosić się podmiotu, który wygrał konkurs na realizację profilaktycznej akcji. W tym roku są to gabinety ClinMedica Research OMC, które mieszczą się przy ulicy Ogrodowej 21/23 w Skierniewicach. Z punktem można kontaktować się telefonicznie pod numerami 46 832-11-11 oraz 603-613-944.

Miasto Skierniewice na realizację projektu przeznaczyło blisko 26 tysięcy złotych. Za tę kwotę uda się wyleczyć 216 zębów. Program będzie realizowany do 15 grudnia 2018 roku.

Podziel się

O autorze

Comments are closed.