Ratusz po raz kolejny zadba o uśmiechy skierniewickiej młodzieży

0

 

Ruszyły zapisy dla młodzieży w wieku 17-18 lat, do udziału w programie bezpłatnego leczenia próchnicy.

Leczyć można tylko zęby stałe. Aby wziąć udział w programie trzeba legitymować się ważną legitymacją szkolną oraz mieszkać w Skierniewicach.

– Nastawiliśmy się na pomoc nastolatkom, ponieważ to oni już za chwilę „wyskoczą” z dziecięcego koszyka NFZ – informuje Edyta Cieślak, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych. – Wiemy, że w tej grupie problem próchnicy również jest bardzo poważny. Uczniowie będą traktowani przez służbę zdrowia jak osoby pełnoletnie i chcemy zapewnić im możliwie najlepszy start w dorosłość. Zależy nam ponadto na zapewnieniu leczenia zębów także droższymi preparatami, które nie są refundowane przez NFZ, a na które nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić. Dzięki akcji młodzież będzie mogła wyleczyć się z próchnicy oraz wypełnić ubytki materiałem światłoutwardzalnym w kolorze tożsamym z kolorem pozostałych zębów – dodaje przedstawicielka ratusza.

To już czwarty rok z rzędu, kiedy miasto nie zapomina o zdrowym uśmiechu najmłodszych skierniewiczan. W budżecie miasta zapisano na ten cel 25,9 tys. zł. Dzięki temu uda się wyleczyć ok. 185 zębów.

Podziel się

O autorze

Comments are closed.