Sezon drogowy w Skierniewicach na finiszu [ZDJĘCIA]

0

Choć sezon inwestycyjny powoli dobiega końca, na skierniewickich ulicach ciągle można spotkać drogowców kończących ostatnie tegoroczne remonty oraz modernizacje. Zdecydowanie najwięcej dzieje się w centrum naszego miasta, choć w inwestycyjnych planach nie zabrakło projektów realizowanych na osiedlach.

Remontowane centrum
W ostatnich tygodniach zdecydowanie najwięcej zmian można było zaobserwować na ul. Sobieskiego w ciągu drogi krajowej nr 70. Nowy asfalt został już ułożony na odcinku tej drogi od skrzyżowania z ul. Szkolną do al. Rataja. W ramach zadania zmodernizowano również parking usytuowany naprzeciwko komendy Policji – ten element inwestycji oczekiwany był od wielu lat. Ostatnim etapem remontów jest ułożenie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników na odcinku od Zakładu Energetyki PGE do ul. Unii Europejskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie. Całkowity koszt to ponad 1,8 mln zł. Warto dodać, że na zadanie miasto pozyskało środki w kwocie 1,2 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

foto centrum (1) foto centrum (2)

Do końca listopada potrwa przebudowa ul. Rybickiego na odcinku od al. Rataja do ul. Pomologicznej, gdzie powstanie nowy chodnik i kanalizacja deszczowa. Wymieniona zostanie także nawierzchnia jezdni. Za zadanie odpowiedzialna jest firma BP Europa budująca stację benzynową przy al. Rataja. Dobra wiadomość jest taka, że w tym przypadku miasto nie poniesie żadnych kosztów. Obecnie w rejonie inwestycji obowiązuje ruch jednostronny – od al. Rataja w kierunku ul. Pomologicznej.

foto rybickiego (1) foto rybickiego (2)

Na ul. Strykowskiej (przy rynku targowym) wykonano niewielką wprawdzie, lecz potrzebną z punktu widzenia mieszkańców inwestycję. Chodzi o odcinek od ul. Słonecznej do ul. Czystej. W ramach przedsięwzięcia po obydwu stronach jezdni powstał nowy chodnik oraz nawierzchnia asfaltowa. Całość kosztowała nieco ponad 151 tys. zł. Kończy się także długo oczekiwana przebudowa ul. Cichej. W ramach zadania na całym odcinku wybudowano kanalizację sanitarną, a także nowe chodniki. Obecnie odtwarzana jest nawierzchnia bitumiczna. Za zadanie odpowiada Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan. Miasto na ten cel przeznaczyło ok. 260 tys. zł.

foto cicha (1) foto strykowska (1)

Nowe drogi na os. Rawka

Od kilku tygodni mieszkańcy ul. Bohaterów Westerplatte – jednej z trzech głównych na os. Rawka – mogą cieszyć się nową nawierzchnią. Pod koniec października zakończono bowiem przebudowę całego odcinka. W ramach zadania, oprócz nowej jezdni, powstały także chodniki i zjazdy do prywatnych posesji. Dodatkowo w kilku miejscach wykonano studnie chłonne. Całość kosztowała ok. 805 tys. zł. W przyszłym roku przebudowa czeka ul. Berlinga.

foto berlinga (1) foto berlinga (2)

 Ul. Skłodowskiej-Curie w remoncie do końca miesiąca (os. Widok)

Do końca listopada kierowcy wjeżdżający do Skierniewic od strony Bolimowa (drogą wojewódzką nr 705) będą mogli napotkać na utrudnienia. Trwa tam remont ul. Marii Skłodowskiej-Curie. W ramach zadania na odcinku od granicy miasta do ul. Armii Krajowej powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki. Miejscowo wymieniona zostanie również podbudowa. Poprawi się ponadto oświetlenie – stare oprawy zostaną zastąpione ledowymi. Zadanie opiewa na kwotę ponad 692 tys. zł.

foto sk+éodowska

Na os. Widok została wykonana także mała inwestycja, polegająca na wydzieleniu dojazdu od ul. Widok do ul. Wagnera 4/1–4/7 wraz z utwardzeniem terenu. Tym samym dojazd do skierniewickiej ciepłowni i siedziby Klubu Seniora „Ustronie” stał się o wiele łatwiejszy.

Zmodernizowana ul. Modrzewskiego (os. Zadębie)

Tegoroczny drogowy sezon inwestycyjny nie ominął os. Zadębie. Tym razem drogowcy pojawili się przy ul. Modrzewskiego, gdzie na odcinku od ul. Lipowej do ul. Młynarskiej powstała nowa droga z chodnikami i kanalizacją. Całkowity koszt zadania to ponad 430 tys. zł.

foto modrzewskiego Modrzewskiego_3

Podziel się

O autorze

Comments are closed.