Wod-kan zmniejsza ciśnienie wody. Trwają prace przy wpięciu w sieć nowej studni

0
Do niedzieli, do godz. 20:00 mogą potrwać problemy z dostępem do wody, dostarczanej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan. Takie informacje płyną z miejskiej spółki. Sytuacja wiąże się z ostatnim etapem prowadzonej inwestycji.

Obecne utrudnienia związane są z pracami, które polegają na przyłączeniu nowej studni głębinowej do istniejącej sieci. Aby móc przeprowadzić to zadanie, niezbędne było czasowe wyłączenie dwóch funkcjonujących ujęć. Działanie, połączone z nadal wysokim poborem wody przez mieszkańców, mocno nadszarpnęło zasoby wody w rezerwowych zbiornikach. W praktyce spółka musiała ograniczyć ciśnienie w sieci, co przekłada się na dostępność wody, szczególnie w wyżej położonych lokalizacjach.

– Żeby móc się „wspawać” w sieć trzeba było wyłączyć pompy w parku. Poziom wody w zbiornikach rezerwowych znacząco się obniżył, stąd konieczność ograniczenia ciśnienia w sieci. Problematyczna sytuacja może utrzymać się do godziny 20:00 w niedzielę – tłumaczy Prezes Jacek Pełka

Dostęp do wody będzie także ograniczony w gminie Skierniewice. Wod-kan cały czas monitoruje sytuację. W terenie pracują także ekipy, które rozwożą wodę pitną w specjalnie przygotowanych pojemnikach. Do dyspozycji mieszkańców są alarmowe numery telefonu: 725333901, 725333902 oraz numer 994.

Jak informuje Wod-kan, uruchomienie nowej dziewiątej studni głębinowej jest już na ukończeniu. Dzięki ostatnim pracom wykonawca inwestycji może przejść do finalnego etapu działań. Przypomnijmy, start nowego ujęcia powinien o blisko 50 procent zwiększyć wydajność skierniewickich wodociągów.

Podziel się

O autorze

Comments are closed.