28 latek pobił mężczyznę – poszkodowany zmarł w szpitalu

0

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali mężczyznę, który dotkliwie pobił przypadkowego przechodnia. Pokrzywdzony mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

24 czerwca policjanci zostali powiadomieni, że załoga pogotowia ratunkowego udziela pomocy dotkliwie pobitemu mężczyźnie w rejonie ulicy Łowickiej w Skierniewicach. Wstępne ustalenia wskazywały, że pokrzywdzony został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę i dotkliwie pobity.

Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania potencjalnego sprawcy. Bazując miedzy innymi na posiadanym rysopisie, namierzyli podejrzewanego kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. 28-latek został zatrzymany.

W chwili interwencji miał ponad 0,64 promila alkoholu w organizmie. W przeszłości miał już wielokrotnie konflikt z prawem. W trakcie gromadzonego materiału dowodowego ze szpitala dotarła wiadomość, że mężczyzna zmarł. Śmierć mogła nastąpić w związku z ciężkim pobiciem polegającym na uderzeniach w głowę i kopaniu, jakiego dopuścił się zatrzymany.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabójstwa zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności. Śledczy już wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

Podziel się

O autorze

Comments are closed.