Zmienia się oblicze skierniewickiego zalewu

0

Oficjalnie otwarcie zalewu Zadębie w Skierniewicach zaplanowano na 1 września, ale mieszkańcy już korzystają z asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej. A jak będzie się prezentowało nowe oblicze zalewu?

Dzieci najbardziej ucieszą trzy zjeżdżalnie, rurowa, kamikadze i rodzinna. Nie będą połączone z zalewem, a korzystać z niej będą mogli dorośli oraz dzieci.

Będzie można korzystać z elektrycznego wyciągu do nart wodnych o długości około 230 metrów, obok już stoi budynek sanitarno-higieniczny wyposażony w niezbędne przyłącza.

Nad zalewem będą też cztery punkty sportowe z urządzeniami do treningu (elementy siłowni plenerowych oraz workoutu) i przestrzenią zabawy dla najmłodszych (place zabaw). Ponadto mieszkańcy będą mogli podziwiać panoramę miasta z trzech punktów widokowych zlokalizowanych w górze rzeki przy małym mostku, przy powstającym osiedlu mieszkaniowym oraz w okolicy cmentarza żydowskiego. W tych miejscach nie zabraknie stołów piknikowych, stojaków na rowery, stołu do szachów i miejsca na wspólne grillowanie. Będzie też domek dla wędkarzy, a na każdej z plaż powstanie zaplecze sanitarne z natryskami.

Całe zadanie warte ponad 8,6 mln złotych będzie dofinansowane kwotą blisko 6 mln złotych, pozyskaną z RPOWŁ.

 

Podziel się

O autorze

Comments are closed.